O mnie

 

Nazywam się Magdalena Basoń. Odkąd pamiętam w  spektrum moich zainteresowań był człowiek i jego indywidualna historia. W związki z tym ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim o kierunku pedagogika resocjalizacyjna. Wybrałam je, ponieważ głęboko wierzę, że każdy człowiek ma 100% szans na wyjście z każdej ograniczającej, degradującej go sytuacji i jest w stanie stworzyć sobie spokojne, satysfakcjonujące życie. Mam poczucie misji wobec tych, którzy tracą nadzieję i pozwalają się etykietować wbrew potencjałowi i zasobom, które z pewnością mają.

Po studiach postanowiłam dalej się kształcić w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Ukończyłam studia podyplomowe o tym kierunku na Politechnice Krakowskiej. Wybrałam je ze względu na potrzebę uzyskania wiedzy na temat efektywnego zarządzania i kierowania zespołem ludzi.

Moje doświadczenie zawodowe w obszarze pedagogicznym obejmuje pracę z dorosłymi i nieletnimi osobami nieprzystosowanymi społecznie oraz z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych. Z kolei jako trener prowadziłam szkolenia z zakresu aktywnej sprzedaży, perswazji, negocjacji i kompetencji miękkich. Ponadto organizowałam indywidualne sesje coachingowe wzmacniające zaangażowanie i zwiększające motywację pracowników, a tym samym podnoszące ich wyniki sprzedażowe. Aktualnie dalej zajmuję się prowadzeniem szkoleń, głównie z zakresu kompetencji miękkich. Szkolenia te są skierowane do osób korzystających ze świadczeń instytucji państwowych oferujących różne formy pomocy społecznej. Dzięki temu łączę zawód pedagoga  z zawodem trenera, co daje mi ogromną satysfakcję.

W wyniku moich wszystkich doświadczeń postanowiłam założyć własną działalność. Jest ona skierowana do osób poszukujących pracy, chcących zmienić, rozwinąć swoją karierę zawodową. W związku z tym utworzyłam tę stronę, gdzie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ponadto prowadzę indywidualne sesje coachingowe, podczas których jest czas by opowiedzieć mi o swojej sytuacji zawodowej oraz porozmawiać o tym, jak ją zmienić, rozwinąć, sprawić by była satysfakcjonująca. To również możliwość uzyskania informacji zwrotnej na temat autoprezentacji mającej ogromny wpływ na własną atrakcyjność na rynku pracy.

Moje życie to nie tylko praca. Kiedy mam trochę czasu dla siebie, to czytam książki, głownie pozycje naukowe dotyczące rozwoju, motywacji, a także sposobów funkcjonowania człowieka. Poza tym bardzo lubię czytać biografie wielkich ludzi. Najchętniej jednak spędzam czas z najbliższymi czyli wracam do domu rodzinnego bądź odwiedzam z przyjaciółmi krakowskie knajpki. Ja po prostu jestem społecznikiem i uważam, że dobry czas to ten dzielony z innymi. Nie ważne jak go spędzam, ważne z kim. Czasem przychodzi mi ochota na aktywność fizyczną i wtedy najczęściej biegnę na basen. Raz na jakiś czas wybieram się w podróże, te małe i te duże. Chociaż ciągle mam przekonanie, że prawie nigdzie nie byłam.

Ogólnie uważam, że warto w życiu być dobrym, bo to naprawdę do nas wraca. Dlatego róbmy to. Jeśli nie z usposobienia, to z wyrachowania:)

 

Magdalena Basoń