Szukanie pracy

Każdy z nas ma własne wyobrażenia na temat pracy. Bez wątpienia wszyscy życzymy sobie takiej, do której chętnie będziemy chodzić, czy z przyjemnością ją wykonywać.

Spróbuj sobie ją teraz wyobrazić…

 

Co robisz..?

Jak się czujesz..?

Jaka panuje tu atmosfera..?

 

A teraz przyjrzyj się sobie, swojej obecnej sytuacji i odpowiedz szczerze na poniższe pytanie.

Czy jest to możliwe..?

Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi: TAK, bardzo Ci gratuluję i serdecznie kibicuję!!

Jeżeli brzmi: NIE, witaj wśród większości osób, które niepotrzebnie ograniczają swój potencjał nazywając to myśleniem racjonalnym.

 

 

Niestety, naszym głównym problemem jest to, że oceniając swoje możliwości odnosimy je do obecnej sytuacji. Zobacz, gdyby każdy tak robił, nie byłoby postępu. Stalibyśmy w miejscu, nie rozwijalibyśmy się.

Pozwól, że podam Ci prosty przykład gigantycznego tempa rozwoju:

Dziecko, które ma 3 miesiące unosi główkę leżąc na brzuszku, mając 6 miesięcy stara się samodzielnie siedzieć. Za pół roku już drepcze. A za kolejne pół zaczyna biegać.

Wcale nie jest świadome podejmowania jakiegoś wyboru. Po prostu robi to, co czuje. Pozwala sobie na działania, bez względu na ryzyko upadku, które zdarza się raz po raz. Czy to zniechęca malucha? Ależ skąd! Próbuje do SKUTKU.

 

Teraz proszę Cię abyś spojrzał na siebie jak na niemowlę, który ma przed sobą wiele wyzwań. Z pewnością Ci się uda. Trzeba tylko motywacji, konsekwencji i uporu. Wszystko można osiągnąć jeżeli ma się wyznaczoną drogę do celu.

Zdobądź pracę marzeń. Rób w życiu to, co sprawia Ci radość, w czym czujesz się dobrze. Z jakiego powodu miałbyś tego dla siebie nie zrobić? Co Cię różni od tych, którzy spełniają swoje ambitne cele?

Każdy z nas ma inne pasje, zainteresowania itd. Niestety nie każdy z nas ma odwagę je rozwijać, realizować, ale Ty ją miej. Uwierz mi, nie bez powodu drzemie w Tobie ten potencjał.

Jeżeli chcesz wreszcie zdecydować o sobie, dokonać świadomego wyboru i wziąć odpowiedzialność za własną karierę zawodową, zapraszam Cię! Znajdziesz tutaj konkretne wskazówki o tym, co jest potrzebne, aby zwiększyć swoją skuteczność. Jeżeli wykonasz wszystkie ćwiczenia, które są zamieszczone w materiałach, zobaczysz, że Twoja sytuacja zawodowa zacznie się zmieniać na Twoją korzyść.

Życzę Ci powodzenia i zapraszam do lektury!